1 јајце
1 шоља шекер
1 шоља млеко
5 лајци масло
2 шољи брашно
1 пециво
1 лајце сода
1 лајце цимет ( канела )
2 лајци мармалад
Сето заедно се меша и се турва во тавце и се пеци .
Глазура правиме по зелба со цоколадо растопено или мармалад
и одозгора се става ореви мелени

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови