Дуните ги ставаме во вода малку да зовријат колку да омекнат.Потоа се лупат и се рендаат.Им се додава ванилата.Јајцата се матат со шеќерот со миксер.Се додава брашното, нестквикот и пецивото и се се меша со лажица.Се става смесата да се печи.Кога ке биде готов се остава да се излади.Потоа се сече на половина да излезат две парчиња.Врз едното се става мед и дуњите и врз него другиот дел од колачот.Одозгора се прелива со топено чоколадо и мрвици.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови