Подготовка:

1. Морските плодови ставете ги во тава, со малку вода да се обарат. Додајте маслиново масло и ситно сецкан лук, рендан морков пропржете малку.
2. Сварете ги макароните и додајте ги во тавата со морски плодови. Посолете и исцедете малку лимон. На крај ставете маслинки.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани