4 јајца се матат со малку сол ,се додава јогуртот, па зејтин и 1 чаша пченично и 1 чаша пченкарно брашно. На крај се додава и пецивото. Се става во подмачкан плех бр 28. Се потпечува малку, па се додава ренданото сувомесно и кашкавалот. Па се остава да се пече уште полчас на 160 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови