Се запаекува малку сусамот на оган се додава локумот Дониа и се меша убаво да се изедначи. Малку е тешко за мешање ама полека ќе се изедначи.
Се става во калап половина и се реди во средина суви смокви сечкани. Одозгора останатиот дел. Убаво се плеска и се остава да стврдне. Се сече на посакуваната големина.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови