Јајцата и шеќерот убаво се матат. Се додава маргаринот, кокосот, ванилата, пецивото и брашно по потреба да се замеси средно тесто. Се прават потковици, се валкаат во сусам и се печат на умерена температура, внимавајќи да останат со светла боја.
Добар апетит!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови