Радостии за непце...

Подготовка
Печурките ги сечкаме и ги запржуваме на масло. Им додаваме зачини по вкус, бибер, сол, буковец, црвен пипер...Морковот и компирите ги сечкаме и ги додаваме во блендерот. Доставаме вода и сите останати состојки. Го вклучуваме блендерот и чекаме да пробаме од оваа мирисна крем супа со печурки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани