Подготовка:

1. Во тенџере ставете вода да зоврие, во водата ставете ситно сечен кромид, сечен морков и брокула. Оставете да повријат 10 минути.
2. Потоа додадете пелмени, да повријат уште 10 минути, па додајте сол, зачини, лаворов лист. На крај додајте ситно сецкан магдонос. Готовата супа сервирајте ја во чинија!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани