Се меси мазно тесто и се дели на два дела.Се остава да отстои 30тина мин.Две тавчиња бр 26 се премачкуваат со маргарин и во тавчето се плескаат со рака .Се оставаат да стасаат 20тина мин.Со помош на прст се прават дупчиња во тестото и се рони сирење и тоа се плеска со рака,се потурва со изматени јајца со сол и се печи во загреана рерна на 180степени.За секоја пинерлија по 3 јајца одозгора

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови