Лупиме 4 јаболка и ги рендаме потоа заедно со шеќерот ги пржиме на тивок оган и се меша потоа ги тргаме од оганот и му ги додаваме бисквитите, оревите ,ванилата , шекерот, маргаринот и малку ванила и пак ги враќаме на оган и ги пропржуваме .
Формираме фигури по желба.
Одозгора декорираме со мелени ореви, кокос, топено чоколадо, секој по желба може и мрвици.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови