Одличен зелен коктел. Спојка на здрави намирници.

Подготовка:

1. Излупете ги кивите и ставете ги во нутрито. Сокот од лимон исцедете го и додајте го во чашката.
2. Листовите од спанаќ исто така измијте ги и ставете ги кај другите состојки. Дополнете вода. Миксајте добро да се соединат состојките. Сипајте во чашка со кршен мраз .
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови