Ептен брзински колач, спојуван од две-три рецепти и излезе таманка.

Пенасто разматете ги белките со шеќерот. Постепено додавајте ги жолчките. Потоа млекото, а на страна размешајте го какаото со брашното и пецивото и додадете го во јајцата па убаво разматете. На пареа растопете го чоколадото и уште еднаш разматете со миксер. Ставете ја смесата на намастено долгнавесто тавче и оставете ја да се пече 15тина минути на 200 степени.

За тоа време подгответе го шербетот и посипете го додека сè уште е врело и тестото и шербетот.

Чоколадото растопете го со маргаринот и тргнете го на страна. На страна убаво разметете ги јајцата со шеќерот, а потоа варете ги на пареа, додека не се добие убав крем. На крај додадете го чоколадото и румот, па сè заедно изматете. Прелијте врз тестото и оставете го во фрижидер да се стврдне.

Забелешка - Можете додека се топи чоколадото да додадете и малку мед, за да не ви распукува при сечење.
Пријатен апетит. =)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови