Во еден сад ги соединуваме сецканиот морков, сецканиот праз, магдонос,сирење,
Во вангличка се ставаат јајцат и солта и кратко ги матиме со миксер.
Потоа со исклучен миксер ги додаваме киселата павлака, маслото, млекото, промешуваме со вилушка. Ги додаваме состојките од садот, промешуваме, па ги додаваме пецивото, солта и куркумата.
Убаво соединетата смеса ја истураме во мала ростер тава.
Одозгора посипуваме бел и црн сусам.
Печиме околу 40 минути на 200 степени.
Оставаме да се излади , па сечеме на коцки и послужуваме со кисело млеко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани