Брз начин за подготовка на убави, солени бомбици.
Лукчето истолчете го со малку сол а чајната ситно исечкајте ја. Оревите малку потпечете ги и истолчете ги заедно со лукчето.
Сите состојки убаво измесете ги и правете бомбици. Испрпелајте ги во пропржен сусам на сува тава.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови