Се матат јајцата како за торта, се додаваат останатите состојки киселото млеко, брашното, зејтинот, пецивото, сирењето, саламата и се печат во петходно загреана рерна на 200 степени и се печи 50минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови