Исчистете ги праските од семката не и од лушпата (така е поубаво) ставете ги во блендер и сомелете ги. Потоа во длабоко тенџере ставете ја водата и шеќерот да зовријат. Откако ќе зовријат водата и шеќерот додадете ги мелените праски. Варете половина час на тивок оган. Флаширајте како сакате. Јас го ставив во стаклени шишиња и во фрижидер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови