Брзо, лесно, превкусно...ова е најдобриот опис на ова јадење. Се спрема буквално за 5 - 10 минути. Овој рецепт е идеален особено за луѓе кои немаат многу слободно време.

Подготовка

1. Во тава ги ставаме сите наведени состојки, од кои зеленчукот и чајната ситно ги сецкаме (видете дополнителни слики). Посолуваме, додаваме црн бибер и ги додаваме додатоците од нудлите. Потоа додаваме 360 мл вода. Промешуваме.
2. Тавата ја покриваме со капак. Уклучуваме на најјака темпертура, по околу 2 минути откако ќе зоврие водата, пак промешуваме. Оставаме да крчка уште 2 минути, овојпат без капак. Повремено промешуваме. Послужуваме веднаш.

Забелешка - По желба претходно на малку масло пропржете го кромидот.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани