Едноставен рецепт за смути богато со витамини.

- Јаболкото и морковот ги миеме, лупиме и сецкаме на помали парчиња и ги ставаме во чашката од блендерот.
- Го додаваме и свежо изренданиот ѓумбир.
- Додаваме вода по потреба, во зависност од тоа колку сакаме да ни биде густо смутито.
- Блендираме до хомогенизирање.
- Заблажуваме со мед во количина по вкус.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани