Прекрасен почеток на денот ми беше со ова смути, кое плени со својата боја и вкус.

Подготовка:

1. Во чашата на нутрибулет ги ставаме сокот од лимон, сецканиот ананас и сварената тиква.
2. Додаваме околу 50 мл вода и убаво соединуваме. По потреба долеваме вода за постигнување на саканатa густина.
Сервираме и веднаш конзумираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани