Едноставна подготовка, а вистинско уживање на непцето. Здрав напиток, кој помага да се отстранат токсините од телото. Лубеницата е една од најздравите намирници. Има малку шеќери,а останатото е вода.

Подготовка:

1. Ставете ги сите состојки во нутрито и блендирајте.
2. Изладете со коцки мраз или ако имате апаратче за кршење на мраз, тогаш искршете и додајте го.

Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови