Подготовка

1. Ставете ги сите состојки во блендер. Блендирајте до посакуваната густина.

2. Овесното млеко додавајте го постепено зависно од густината која ја сакате.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани