Од само 2 состојки ненормално задоволство за „добро утро“.
За ова смути, потребен е Нутрибулет, бидејќи само тој можи така добро да ги сомели зрната од калинката со се семките.
И, едноставно, одделете ги зрната од калинката, ставете ги во Нутрибулетот и измелете ги. Потоа додадете ја бананата и - готово!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови