Ставете го чиа семето со малку вода да искисни.
Потоа, сите состојки ставете ги во Нутри Булетот и изблендирајте ги.
Идеален начин да ви започне денот.
Овошјата може да се и замрзнати.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови