1. Во чаша ставаме вода и чиа семе. Оставаме да набабрат, околу 30 минути
2. Потоа во Нутрибулет ги блендираме лимонот, портокалите и морковите.
3. По желба може да се додаде и лажиче мед. Ги соединуваме сите состојки и сервираме во 2 чаши.

Консумираме веднаш

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани