Јаболката и крушите се секцаат на ситно, се додаваат вишните и се додава водата зависно од густината која сакате да ја постигнете. Јас ставив помалку, но после 5-10 минути се згуснува многу, а бидејќи го пијам бавно ќе си го правам со повеќе вода.На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови