1. На портокалите им се ренда или се засечува горниот дел од кората, но да остане белиот.
2. Се варат во тенџере 45 минути, се менува водата, пак да зовријат и се варат уште малку, но да не се преварат, бидејќи при сечењето нема да излезат цели парченца.
3. Се ставаат да се цедат и така исцедени кога ќе изладат се сечат на 4 дела, а потоа уште на пола како кришки.
4. Еден дел од шеќерот се става во тенџере а врз него се редат дел од портокалите со кората нагоре, пак шеќер, па портокали и се дотура сиот шеќер одозгора и се остава да стои 3-4 часа.
5. Потоа се додава 200 мл. вода, се вари уште најмногу 30 мин на тивко и пред крај се става 1/2 лажиче лимонтус. Се собира ладно.

Од оваа доза излегува 1 голема тегла. Јас во теглата ставив суво грозје и малку оревчиња. Во оригиналниот рецепт нема суво грозје и ореви, и се става 1 кг. шеќер но јас иако е слатко не го сакам преблаго, а вие по ваша желба.
Можеби периодот на подготовка е поодолговлечен, но сепак е лесен за подготовка и добар за заблажување во зимскиве денови.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови