Брзи, а многу вкусни слатки
1. Чоколадото за готвење го топиме на пареа. Го тргаме на страна и ги додаваме оревите, кајсиите и урмите. Мешаме
2. Од смесата ставаме во хартиени корпина. Украсуваме со парче сува кајсија

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани