За убав почеток на денот или ужинка. За големи и мали.

Подготовка

1. Изблендирајте ги бананата, урмите, оревите и млекото. Млекото додавајте го постепено, зависно од густината која ја сакате.

2. Претурете ја блендираната смеса во длабок сад. Додајте ја сварената киноа и какаото. Убаво измешајте. Одозгора нанесете јатки орев и свежо овошје по желба. Јас ставив малку малини и боровинки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани