Сендвичов настана случајно, но вкусот остана уникатен. Кога човек е гладен, се му текнува.

После работа, бевме толку уморни што не* мрзеше да направиме било каков ручек. Отидовме во Веро и купивме малиџано, ѕаѕики и багет.
Дојдовме дома, сваривме две јајца и ја измивме марулата. Почнавме да го редиме сендвичот во две половинки багет - прво, малку марула, па малиџано, малку зелка сечкана, парчиња варено јајце и од горе ѕаѕики.

Ручек брз ко Гонзалез и многу вкусен.

Ова е само една од многуте идеи за брз и евтин ручек кои може да ги направите кога сте во теснец со време.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани