Рецепт кој е лесен за подготовка, едноставен, но многу вкусен.

Дробовите исецкајте ги на коцки. Големината на парчињата е по желба. Секое парченце виткајте го како пакетче во марамица и редете ги во тава за печење. Додадете ги зачините и маслото.
Печете ги во загреана рерна околу еден час да зарумени марамицата.
Толку.
Реков дека е едноставно :)

Мерките се произволни, јасно е дека може да се прилагодуват на потребите. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани