Ова е една многу вкусна салата. Освен тоа, многу е и здрава. Обожавам зрна од калинки во салата и малку оревчиња, да крцкаат. Свеж спанаќ е одлично да се јаде, а јас го мешам со малку марула и одма има повеќе количински салата.

Сите состојки за салата се стават во длабока чинија и се мешаат. Дресингот се меша на страна, во тегличе или здела (пробајте го на вкус за сол) и со неа се прелева салатата, пред сервирање. Јас сакам од дресингот да си ставам во мојата чинија, така ми е поубаво, а не да ја мешам целата салата со направениот дресинг.

Многу беше вкусна, крцава и со различни вкусови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани