Многу освежителна и вкусна салата.
Подготовка
1. Краставицата излупете ја, и исечете ја на парчиња. Кромидот исечете го на ленти.
2. Ставете ги во садот во кој ќе ја послужувата салатата, ставете го сирењето кое претходно го издробивте на поситни парчиња, исцедете го лимонот, зачинете со оригано, масло, сол ако е потребно и измешајте.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови