Преубава салата за сите кои сакаат свежа необработена храна. Келерабата или попозната како германска репка се јаде и свежа и варена. Во мојот случај ќе ја пробате свежа како салата со додаток на јаболко.

Подготовка:

1. Исецкајте ги на стапчиња и јаболкото и келерабата. Прво исчистете ја излупете ја и сецкајте на тенки стапчиња. Помешајте ги благо, попрскувајќи им свежо цеден сок од лимон.
2. Зачинете со копар. Ако имате свеж е уште подобро. На здравје со овој премногу здрав рецепт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови