Шунката, кашкавалот и оревите ги сецкаме. Ги промешуваме заедно со урдата и павлаката. Ако е премногу густо додадете уште павлака. По потреба посолете.
За вкус може да додадете и зачини (буковец или оригано)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови