Месото со ловорот и морковот посолете го и сварете го.
Морковот изгмечете го, а месото ситно исечкајте го или изблендирајте го.
Јаболкото изрендајте го на покрупно.
Ставете ги и другите состојки и убаво со рака измесете ја смесата.
Декорирајте по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани