Скушата се двои од коските, и се ситни на парчиња.
Јајцата одкако ќе се сварат се лупат и се сечат на кругчиња.
И сирењето ситно се сецка.
Кромидот се сецка.
Марулата истотака се сецка.
Сето тоа се става во длабок сад се меша и се додава маслото, солта, биберот и сокот од еден лимон.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови