Секогаш кога варам пченка, ни останува некое парче, па потоа барам идеи како да го искористам. Овој пат го комбинирав во свежа салата.
Сите состојки (освен пченката) ги сецкаме на парчиња, додаваме зеленило - магдонос, босилек, и други зачини. Кој си е љубител на лутко, може и едно пиперче сецкано да си додаде.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови