Оризот се вари во предходно посолена вода, 15 мин пред да се трга од одган се додава шафранот. Кога е готов се мие со ладна вода и остава да се исцеди. Шампињоните се сецкаат и пржат со 2 лаж. вагета. Посебно во тава се пржи сусамот додека не добие златеста боја. Во длабок сад се мешаат сите сосатојки и се зачинува и сервира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови