Често спремана салата кај нас дома и можам да кажам дека децата ја обожаваат.
Најпрво макароните ги вариме во вода во која сме додале 1 лажиче сол и малку масло. Кога ќе бидат сварени ги цедиме и ги додаваме сите состојки.
Убаво мешаме и на крај го додаваме и мајонезот. Брзо и вкусно,на здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови