Доколку ви се јаде лесна салата која ќе ви одземе само малку време тогаш ова е совршена за вас.
Јас да бидам искрена оваа торта мене ме потсетува на Св Никола нашата зимска слава во домот на моите родители, која беше задолжителна на нашата празнична трпеза, оти нели посна .

Подготовка:

1. Најпрво сварете ги компирите, оставете ги да се оладат, па насецкајте ги на помали парчиња, исто така и кромидот исечкајте го ситно, јас сега користев младо кромидче но и со стар кромид е исто совршена.
2. Најпосле додаваме масло, оцет, и зачини по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови