Прво брокулата ја бланшираме многу кратко во зовриена вода.
Во еден сад ги соединуваме кругчињата ротквица, сецканата брокула, сецканиот млад спанаќ
Соединуваме.
Во мал сад ги соединуваме состојките за дресинг, па ги прелеваме претходните подготвени состојки.
Сервираме во тајнир.
Најгоре ставме коцки фета сирење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани