1. Оризот и цвеклото сварете ги.
2. Краставицата, кромидот и шунката исечете ги на коцки.
3. Цвеклото изблендирајте го во Нутрибулет.
4. Сите состојки ставете ги во длабок сад,  додајте павлака, посолете, додајте црн бибер и промешајте.

Сервирајте ја салатата во чинија.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани