1. Се варат компирите,се лупат и сечат на кругови
2. Се посолуваат и побиберуваат по вкус,
3. Брокулата се вари 10-15 минути во солена вода
4.Се додава брокулата кај компирите се додават и лимоновиот сок и оцетот и се промешува

Многу вкусна салата,може ако некој сака да додаде и лук

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови