Компирите и јајцата ги вариме и ги сечеме на коцки.
Краставиците излупете ги и исечете на коцки.
Младо кромидче ситно исечкајте.
Се соединете заедно додајте сол, бибер и зејтин и промешајте.
салатата многу е лесна и убава. добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани