Подготовка:

1. Исецкајте ги зеленчуците на коцки. Варете ги јајцата,а потоа и нив исецкајте ги на коцкички.
2. Гравот исцедете го од конзервата и додадете го во садот кај сецканите делови. Јас користев грав со зачинки, моркови, праз. Зачинив со сол и црн бибер. Магдоносот го иситнив убаво и него го додадов. Ако сакате можете да користите масло, ако не може и без него.
Нека ви е слатко,

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови