Подготовка

1. Најпрвин зовријте ја водата. Ставете ги кесичките во водата и оставете да отстојат 5-6 минути.

2. Во длабок сад измешајте ги просеаното брашно, скробот, шеќерот, пецивото и циметот. Додајте го медот и маслото. Постепено мешајќи со жица за матење, додајте го приготвениот чај.

3. Истурете ја смесата во округол калап(20цм) премачкан со масло и набрашнет. Печете на 180 степени, околу 40 минути. Испечената торта оставете да се олади, па посипете ја со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани