1. Месото се вари околу еден саат заедно со неколку ливчиња лаворов лист и црн пипер во зрно.
2. Потоа се додаваат сецканата кисела зелка и сецканите на коцки компири и домати. Сето тоа заедно се вари околу 20тина минути.
3. Ренданиот морков и сецканиот кромид заедно се пржат и се додаваат во супата. И така се вари уште 10тина минути.
4. На крај се додава ситно сецканиот мадонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани