Ореви, чоколадо и рум се совршена комбинација за превкусен кремаст десерт.

Подготовка:

1. Основа- во блендер ги ставаме оревите, овесните снегулки, кокосовото масло, медот и аромата од рум. Блендираме. Смесата ја натапкуваме во округол калап со обрач до дијаметар од 16 цм. Смесата ја ставаме на дното и на ѕидот во висина од околу 2цм.
2. Фил- Во блендер го ставаме авокадото, какаото и путерот од кикиритки. Блендираме. Во длабок сад на оган на средна температура го ставаме кокосовото млеко. Ја додаваме изблендираната смеса и со жица за матење мешаме. Во загреаната смеса ги додаваме медот и темното чоколадо иситнето на коцки. Мешаме да се стопи. Го додаваме румот и густинот, мешаме постојано додека да се згусне смесата. Филот оставаме малку да се излади. Го ставаме врз основата. Тартот го ставаме во фрижидер да се стегне неколку часа.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани