Во пресрет на празниците...
Лешниците да бидат мелени, чоколадото стопено, промешајте, додајте го путерот, млекото и шеќерот, измешајте и ставете ја смесата во фрижидер да се излади.
Правете бомбици, прелијте ги со чоколадо, направете им очиња и носе со бело и црвено чоколадо.
Од Армониа переците направете рогови и ставете ги одозгора.