Шпагетите се варат во сад со вода,путер и сол.За тоа време се подготвува сосот-во загреана тава со маслиново масло се ставаат целите печурките да се пропржат околу 7 мин.Кога ке добијат фина кафенкаста боја,се додаваат ситно сецканите лук и младо кромидче,заедно со зачините(босилек,вегета,црн бибер).Целата содржина се остава 2-3 мин па се додава павлаката.Хомогената смеса се трга од оган.на плитка чинија се сервираат шагетите во средината како куп,се ренда ајдамерот и се посипува пармезанот.на крај во средина се додава сосот и неколку цели печурки.За декорација може да се искористи зелениот дел од младото кромидче како што направив јас.На крај се попрскува маслиново масло по чинијата и врз шпагетите.

Имајте пријатен оброк

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови